Angielski w sytuacjach zawodowych
dla studentów kierunku “Bezpieczeństwo wewnętrzne”
ELEMENT OBOWIĄZKOWEGO LEKTORATU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Przygotowany w naszej uczelni specjalistyczny kurs zawodowego języka angielskiego dla studentów kierunku “Bezpieczeństwo wewnętrzne”. Kurs jest przeznaczony do nauczania w systemie “blended learning”, zwłaszcza “flipped classroom”.
Kurs jest multimedialny, interaktywny i w pełni nadaje się do nauki własnej.
Dostęp do kursu mają wszyscy studenci Akademii. Możliwy jest również dostęp dla gości zewnętrznych (z wyjątkiem dostępu do testów).
Podstawy cyberbezpieczeństwa
MATERIAŁ POMOCNICZY PRZEDMIOTU “ZARZĄDZANIE CYBERBEZPIECZEŃSTWEM”

Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i instytucji nie są dziś ataki fizyczne. Znacznie częstsze, bezpieczniejsze dla atakującego i trudniejsze do wykrycia są cyberataki. W dodatku udany cyberatak potrafi wyrządzić znacznie większe szkody.
Wbrew dość powszechnemu przekonaniu nie dokonują ich z reguły ani zakapturzeni geniusze kodowania, ani też nie potrzeba głębszej znajomości informatyki aby się przed nimi ustrzec. Powinna na codzień wystarczyć wiedza, której dostarczy Ci kurs “Podstawy cyberbezpieczeństwa” – efekt międzynarodowego projektu przygotowanego i koordynowanego przez Akademię Lipińskiego.
Głównym celem projektu „Podstawy cyberbezpieczeństwa” było stworzenie innowacyjnego, atrakcyjnego i efektywnego kursu e-learningowego, który nauczy podstawowych umiejętności z zakresu cyberbezpieczeństwa studentów wszystkich kierunków, przede wszystkim – bezpieczeństwa wewnętrznego. Zdobyta wiedza i umiejętności pomogą absolwentom w życiu zawodowym i codziennym oraz znacznie zwiększą ich szanse na zatrudnienie. Wymiernym rezultatem projektu jest otwarty kurs online składający się z 6 modułów zawierających interaktywne filmy, interaktywne „Lekcje”, gry edukacyjne oraz quizy stworzone przy użyciu najnowocześniejszego oprogramowania e-learningowego.
Autorem i koordynatorem projektu była Akademia Lipińskiego. Przy realizacji projektu współpracowały z nami uczelnie z Czech i Portugalii. Główną grupą docelową są studenci wyżej wymienionych kierunków na tych uczelniach. Pozostałymi beneficjentami będą wszystkie zainteresowane uczelnie, a także firmy i instytucje, które dzięki otwartemu charakterowi kursu online i jego przeznaczeniu jako kursu samodzielnego będą mogły wykorzystać jego wyniki do szkolenia swoich pracowników. Kurs jest tak skonstruowany, że może być wykorzystywany zarówno w kształceniu blended learning, jak i w kształceniu samodzielnym (np. „Lekcje” mogą być wykorzystywane zarówno jako interaktywny materiał do samodzielnego uczenia się, jak i jako prezentacja towarzysząca kursowi prowadzonemu przez instruktora). Materiały kursu mogą być wykorzystywane sekwencyjnie lub selektywnie, w zależności od potrzeb użytkownika.
Kurs jest dostępny w językach: polskim, angielskim, czeskim i portugalskim. Zachęcamy do studiowania kursu w języku angielskim – podstawowym języku cyberprzestrzeni. Ta forma kursu jest w Akademii wykorzystywana jako element nauczania przedmiotu “Zarządzanie cyberbezpieczeństwem”.
Kurs jest także w pełni przydatny jako narzędzie nauki własnej.
Kurs ogólnego języka angielskiego
Kurs ogólnego języka angielskiego przygotowany przez SJO. Zachęcamy do zapoznania się z nim wszystkich, którzy pragną rozwinąć swoje umiejętności językowe.
Kurs zawiera dużo materiałów kształcących rozumienie ze słuchu, znajomość gramatyki i słownictwa. Każdy z 15 modułów kursu zawiera także testy umożliwiające sprawdzenie nabytych umiejętności.
Kurs może być realizowany jako element blended learning, tj. z udziałem lektora, ale w pełni nadaje się także do pracy własnej.
Poniżej wideo wykorzystane w module „The Novel”:
Portfolio językowe
Europejskie Portfolio Językowe Online pozwala na samoocenę umiejętności językowych. Jest efektem projektu koordynowanego przez irlandzki Dublin City University. Efekt końcowy – portfolio online – jest dziełem informatyków Akademii Lipińskiego.
Języki Portfolio: polski, angielski, czeski, francuski, hiszpański, litewski, niemiecki i norweski.
