Bezpieczeństwo wewnętrzne

Angielski w sytuacjach zawodowych
dla studentów kierunku “Bezpieczeństwo wewnętrzne”

Przygotowany w naszej uczelni specjalistyczny kurs zawodowego języka angielskiego dla studentów kierunku “Bezpieczeństwo wewnętrzne”. Kurs jest przeznaczony do nauczania w systemie “blended learning”, zwłaszcza “flipped classroom”.

Kurs jest multimedialny, interaktywny i w pełni nadaje się do nauki własnej.

Dostęp do kursu mają wszyscy studenci Akademii. Możliwy jest również dostęp dla gości zewnętrznych (z wyjątkiem dostępu do testów).

Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i instytucji nie są dziś ataki fizyczne. Znacznie częstsze, bezpieczniejsze dla atakującego i trudniejsze do wykrycia są cyberataki. W dodatku udany cyberatak potrafi wyrządzić znacznie większe szkody.

Wbrew dość powszechnemu przekonaniu nie dokonują ich z reguły ani zakapturzeni geniusze kodowania, ani też nie potrzeba głębszej znajomości informatyki aby się przed nimi ustrzec. Powinna na codzień wystarczyć wiedza, której dostarczy Ci kurs “Podstawy cyberbezpieczeństwa” – efekt międzynarodowego projektu przygotowanego i koordynowanego przez Akademię Lipińskiego.

Głównym celem projektu „Podstawy cyberbezpieczeństwa” było stworzenie innowacyjnego, atrakcyjnego i efektywnego kursu e-learningowego, który nauczy podstawowych umiejętności z zakresu cyberbezpieczeństwa studentów wszystkich kierunków, przede wszystkim – bezpieczeństwa wewnętrznego. Zdobyta wiedza i umiejętności pomogą absolwentom w życiu zawodowym i codziennym oraz znacznie zwiększą ich szanse na zatrudnienie. Wymiernym rezultatem projektu jest otwarty kurs online składający się z 6 modułów zawierających interaktywne filmy, interaktywne „Lekcje”, gry edukacyjne oraz quizy stworzone przy użyciu najnowocześniejszego oprogramowania e-learningowego.

Autorem i koordynatorem projektu była Akademia Lipińskiego. Przy realizacji projektu współpracowały z nami uczelnie z Czech i Portugalii. Główną grupą docelową są studenci wyżej wymienionych kierunków na tych uczelniach. Pozostałymi beneficjentami będą wszystkie zainteresowane uczelnie, a także firmy i instytucje, które dzięki otwartemu charakterowi kursu online i jego przeznaczeniu jako kursu samodzielnego będą mogły wykorzystać jego wyniki do szkolenia swoich pracowników. Kurs jest tak skonstruowany, że może być wykorzystywany zarówno w kształceniu blended learning, jak i w kształceniu samodzielnym (np. „Lekcje” mogą być wykorzystywane zarówno jako interaktywny materiał do samodzielnego uczenia się, jak i jako prezentacja towarzysząca kursowi prowadzonemu przez instruktora). Materiały kursu mogą być wykorzystywane sekwencyjnie lub selektywnie, w zależności od potrzeb użytkownika.

Kurs jest dostępny w językach: polskim, angielskim, czeskim i portugalskim. Zachęcamy do studiowania kursu w języku angielskim – podstawowym języku cyberprzestrzeni. Ta forma kursu jest w Akademii wykorzystywana jako element nauczania przedmiotu “Zarządzanie cyberbezpieczeństwem”.

Kurs jest także w pełni przydatny jako narzędzie nauki własnej.

Kurs ogólnego języka angielskiego

Kurs ogólnego języka angielskiego przygotowany przez SJO. Zachęcamy do zapoznania się z nim wszystkich, którzy pragną rozwinąć swoje umiejętności językowe.

Kurs zawiera dużo materiałów kształcących rozumienie ze słuchu, znajomość gramatyki i słownictwa. Każdy z 15 modułów kursu zawiera także testy umożliwiające sprawdzenie nabytych umiejętności.

Kurs może być realizowany jako element blended learning, tj. z udziałem lektora, ale w pełni nadaje się także do pracy własnej.

Poniżej wideo wykorzystane w module „The Novel”:

Portfolio językowe

Europejskie Portfolio Językowe Online pozwala na samoocenę umiejętności językowych. Jest efektem projektu koordynowanego przez irlandzki Dublin City University. Efekt końcowy – portfolio online – jest dziełem informatyków Akademii Lipińskiego.

Języki Portfolio: polski, angielski, czeski, francuski, hiszpański, litewski, niemiecki i norweski.