Zarządzanie i coaching

Kurs języka angielskiego

Kurs ogólnego języka angielskiego na poziomie B2, przygotowany przez SJO. Zachęcamy do zapoznania się z nim wszystkich, którzy pragną rozwinąć swoje umiejętności językowe.

Kurs zawiera dużo materiałów kształcących rozumienie ze słuchu, znajomość gramatyki i słownictwa. Każdy z 15 modułów kursu zawiera także testy umożliwiające sprawdzenie nabytych umiejętności.

Kurs może być realizowany jako element blended learning, tj. z udziałem lektora, ale w pełni nadaje się także do pracy własnej.

Poniżej wideo wykorzystane w module „The Novel”:

Cybersecurity Fundamentals

Zabezpieczenie danych ma fundamentalne znaczenie dla każdego, kto zajmuje się zbieraniem informacji na tematy firmowe i osobiste. Ewentualny wyciek takich informacji może mieć bardzo poważne konsekwencje – także dla winnego takiego wycieku.

Co ważne: do ochrony danych nie potrzebna jest głęboka wiedza z zakresu informatyki. Jaka jest potrzebna? Na to pytanie stara się odpowiedzieć nasz kurs podstaw cyberbezpieczeństwa, powstały w wyniku międzynarodowego projektu kierowanego przez naszą uczelnię.

Głównym celem projektu „Podstawy cyberbezpieczeństwa” było stworzenie innowacyjnego, atrakcyjnego i efektywnego kursu e-learningowego, który nauczy podstawowych umiejętności z zakresu cyberbezpieczeństwa. Zdobyta wiedza i umiejętności pomogą absolwentom w życiu zawodowym i codziennym oraz znacznie zwiększą ich szanse na zatrudnienie. Wymiernym rezultatem projektu jest otwarty kurs online składający się z 6 modułów zawierających interaktywne filmy, interaktywne „Lekcje”, gry edukacyjne oraz quizy stworzone przy użyciu najnowocześniejszego oprogramowania e-learningowego.

Autorem i koordynatorem projektu była Akademia Lipińskiego. Przy realizacji projektu współpracowały z nami uczelnie z Czech i Portugalii. Główną grupą docelową są studenci tych uczelni. Pozostałymi beneficjentami będą wszystkie zainteresowane uczelnie, a także firmy i instytucje, które dzięki otwartemu charakterowi kursu online i jego przeznaczeniu jako kursu samodzielnego będą mogły wykorzystać jego wyniki do szkolenia swoich pracowników. Kurs jest tak skonstruowany, że może być wykorzystywany zarówno w kształceniu blended learning, jak i w kształceniu samodzielnym (np. „Lekcje” mogą być wykorzystywane zarówno jako interaktywny materiał do samodzielnego uczenia się, jak i jako prezentacja towarzysząca kursowi prowadzonemu przez instruktora). Materiały kursu mogą być wykorzystywane sekwencyjnie lub selektywnie, w zależności od potrzeb użytkownika.

Kurs jest dostępny w językach: polskim, angielskim, czeskim i portugalskim. Zachęcamy do studiowania kursu w języku angielskim – podstawowym języku cyberprzestrzeni.

Wykład prof. dr. Rui Silvy, eksperta Prokuratorii Generalnej Portugalii ds. cyberprzestępczości dla studentów Akademii Lipińskiego

Portfolio językowe

Europejskie Portfolio Językowe online pozwala na samoocenę umiejętności językowych. Jest efektem projektu koordynowanego przez irlandzki Dublin City University. Efekt końcowy – portfolio online – jest dziełem informatyków Akademii Lipińskiego.

Języki Portfolio: polski, angielski, czeski, francuski, hiszpański, litewski, niemiecki i norweski.